ZŠ a MŠ Údolí Desné
ZŠ a MŠ Údolí Desné
Údolí Desné

Akce školy

BTV týdnu od 18. - 22. října proběhl v Rapotíně barevný týden v rámci školního projektu. Každý den v tomto týdnu žáci měli dvě barvy, které zakomponovali do výběru oblečení. Bylo veselé vidět, jak se škola barevně každý den odlišovala :-)

Více fotografií najdete ve fotogalerii.

Mikuláš ve škole

Datum: 3. 12. 2021

Dne 3. prosince 2021 nás předčasně navštívila známá trojice ve složení MIKULÁŠ-ČERT-ANDĚL, která dětem nadělila sladké balíčky :-)
Více fotografií najdete ve fotogalerii.

APN

Beseda - ABY PES NEKOUSL

Datum: 2. 12. 2021

Další z nabídky besed minimálního preventivního programu naší školy, tentokrát pro žáky 4.B na téma - Aby pes nekousl. Více fotografií najdete ve fotogalerii.

Muzikodrama

Datum: 2. 12. 2021

Žáci prvního stupně v Rapotíně měli pro zpestření výuky představení v podobě muzikodrama :-) Více fotografií najdete ve fotogalerii :-)

Slavnostní šerpy prvňáčků

Pasování prvňáčků

Datum: 18. 11. 2021

V úterý 16.11.2021 v 16.00 hodin proběhlo v KKC Rapotín tradiční pasování žáků 1. tříd na školáky.

Beseda o kouření

Beseda o kouření - 5.A

Datum: 22. 10. 2021

Dětem bylo prezentováno, jaká je prevence proti kouření a jaké negativní dopady má kouření na lidské tělo. Nechyběla ani praktická ukázka :-)
Více fotografií najdete v záložce fotogalerie.

Bílá pastelka 1

Bílá pastelka

Datum: 11. 10. 2021

Žáci naší školy se tradičně stali dobrovolnými přispěvateli v národní sbírce Bílá pastelka, která podporuje zrakově postižené osoby.

Koloběžky 1

Koloběžky - slavnostní otevření cyklotras

Datum: 5. 10. 2021

Aneta Stejskalová, třída 5.A - o zážitku na koloběžkách

Agrovýzkum

Datum: 4. 10. 2021

Naši žáci se zúčastnili popularizační akce AGROVÝZKUMU RAPOTÍN. Nechyběly přednášky o správné péči domácích zvířat, stravování zvířat včetně ochutnávek různých produktů, jako třeba mléko nebo maso :-)
Více fotografií najdete v záložce fotogalerie.

DHM

Dopravní hřiště Mohelnice

Datum: 4. 10. 2021

Ve středu 24. září se naše čtvrté třídy vydaly do Mohelnice, kde je čekalo dopoledne plné zábavy a úkolů spojené s bezpečným pohybem na pozemní komunikaci. Vyšlo nám dokonce i relativně pěkné podzimní počasí :-)
Více fotek najdete ve fotogalerii.

Exkurze Planetárium Ostrava 1

Exkurze Planetárium Ostrava

Datum: 27. 9. 2021

Páté třídy svazkové školy vyrazily na exkurzi do Ostravy.

Lektor Ryan Sandoval

Rodilý mluvčí AJ ve výuce

Datum: 24. 9. 2021

I v letošním roce bude pokračovat celoroční projekt a spolupráce s jazykovou školou English Education Olomouc. Pravidelně bude součástí výuky v AJ rodilý mluvčí Ryan Sandoval.

Den s prvňáčky

Den s prvňáky

Datum: 7. 9. 2021

Naši prvňáci měli dne 3. září připravený zábavný program v naší tělocvičně, u kterého se všichni bezvadně seznámili :-)

Krásné léto všem 1

Krásné léto všem

Datum: 7. 7. 2021

Zaměstnanci ZŠ a MŠ Údolí Desné přejí všem žáků a jejich rodinám krásné prožití léta a hlavních prázdnin.

Den otevřených dveří - prvňáčci na nečisto 1

Den otevřených dveří - prvňáčci na nečisto

Datum: 29. 6. 2021

Možnost zasednout na zkoušku do školních lavic měli budoucí prvňáčci ve čtvrtek 24.6.2021

Zahrada s přírodními prvky  1

Zahrada s přírodními prvky ZŠ Rapotín

Datum: 21. 6. 2021

Předmětem projektu byla úprava stávající zahrady základní školy na zahradu s prvky přírodní zahrady.

Třídní projekt 5.A

Cestujeme po Evropě - třídní projekt 5.A

Datum: 8. 6. 2021

Třídní projekt 5.A

PIRLS - mezinárodní testování čtenářských dovedností

Datum: 26. 5. 2021

Naše škola byla vybrána do mezinárodního testování čtenářských dovedností. Toto testování bylo určeno žákům 4. tříd.

Dopravní hřiště Mohelnice 1

Dopravní hřiště Mohelnice

Datum: 21. 5. 2021

Dopravní hřiště v Mohelnici opět přivítalo naše čtvrťáky.

Čarodějnická stezka 1

Čarodějnická stezka

Datum: 13. 5. 2021

Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii ZŠ Rapotín

Den s kamarády prvňáky 1

Den s kamarády prvňáky

Datum: 4. 9. 2020

V pátek 4. 9. 2020 si užili prvňáčci z Rapotína a Sobotína dopoledne plné soutěží a her.