V rámci výuky dopravní výchovy ve čtvrtém ročníku, žáci naší školy navštívili
dopravní hřiště v Mohelnici a to hned dvakrát. Poprvé na podzim, kdy rozebírali
možné situace na křižovatkách, které potom projížděli na kolech a řídili se značkami i
semafory. Sedmého května jsme na dopravní hřiště vyrazili podruhé, a to s cílem splnit
zkoušky pro obdržení průkazu cyklisty. Po zkušebních jízdách přišlo na řadu to
nejdůležitější. Žáci nejprve usedli k testům a následně se vydali přímo na dráhu, kde
museli prokázat, že křižovatky zvládnou projet bezpečně a podle pravidel. Všichni
nakonec teoretickou i praktickou část zvládli na výbornou a odjeli s průkazem
cyklisty. Počasí nám vyšlo slunečné a nedošlo k žádnému úrazu. Novopečeným
cyklistům přejeme mnoho šťastných kilometrů bez nehod!
Mgr. Píšková Kateřina
Více ve fotogalerii a na instagramu