OÁZA s AJ

Vlajka týmu TIMIR TOWN

Autorkou textu je žákyně 5. C Lucie Vaňatková

Dne 16.5 – 17. 5. žáci ze školy Sobotín a Rapotín 5. C jeli na pobyt s angličtinou do Loučné nad Desnou.

Ráno jsme se sešli před školou, ke které pro nás přijel autobus a odvezl nás do Loučné. Když jsme byli na místě, rozdělili nás do pokojů, a měli jsme půl hodiny na vybalení věcí. Jak jsme se vybalili, šli jsme do klubovny, kde nás rozdělili na týmy. Rapotín se pojmenoval Shrek Town a Sobotín Timir Town. V toto týmu bylo 5 žáků z Rapotína, aby byly počtem vyrovnané. Jako první jsme měli dvě soutěže, jedna byla v přízemí a druhá v prvním patře. V přízemí jsme si vyrobili pasy a vlajky, které jsme slepili dohromady, aby vznikla jedna veliká vlajka. V prvním patře jsme si zopakovali vlajky a hlavní města a jejich národní jídla. Když jsme vše dodělali, řekli nám, že máme přestávku. Potom jsme šli do přízemí, kde jsme si vyrobili svůj Timirský domeček, kluci měli svůj a holky měly svůj. V prvním patře bylo kolo, kterým jsme zatočili, abychom si mohli vzít daný počet dílků do skládačky. Potom jsme šli na oběd na svíčkovou. Když jsme vše snědli, šli jsme do pokoje a po chvilce jsme šli hrát hry ven. První hra byla, že jsme měli posbírat všechny kartičky poházené všude venku. Když jsme měli všechny posbírané, tak Ryan nachystal novou hru, v té jsme hledali karty připnuté připínáčkem na různá místa. Ten, kdo našel kartu, běžel to říct paní lektorce, která si to zapsala. Následovala přestávka, vzali jsme si míč a šli jsme hrát vybíjenou a poté jsme karty. Následovala večeře. Uvařili nám špagety. Potom jsme šli do klubovny si zahrát po týmech kvíz, hráli jsme ho do půl deváté. Nato jsme se šli umýt a šli jsme spát.

Druhý den náš pobyt na Oáze po obědě končil, nasnídali jsme se a potom jsme si sbalili věci. Začali jsme s poslední hrou. Jak jsme dohráli, Ryan vyhlásil vítěze a dal všem diplom a čokoládu, vítězem byl Sobotín - tedy Timir Town o čtyři body. Po vyhlášení výsledků jsme šli na oběd a jeli jsme domů.

Pro mě to byl skvělý pobyt, ze kterého jsem si odnesla zase něco nového.

Lucie Vaňatková, 5. C

Datum vložení: 31. 5. 2022 9:18