PROJEKTOVÝ DEN

Dne 27. 5. jsme pro žáky naší školy připravili PROJEKTOVÝ DEN, který jsme si všichni náramně užili.

PROJEKTOVÝ DEN

Stanoviště byla koncipována především na spolupráci ve skupině, rozvoj komunikace, problem solving, kreativní myšlení, soutěživost, utváření nejlepší strategie a obecně pohybovou aktivitu od běhání až po skákání.
Na začátku akce byly vytvořeny smíšené týmy po cca 9 dětech rozdílného věku. Smíšené především z důvodů, aby děti vystoupily ze své komfortní zóny a rozdílného věku, aby starší děti pomáhaly mladším a silnější pomáhali slabším.
Celou akci odstartovaly mini hry, poté následovala stanoviště:
• Architekti - Děti měly z dostupného materiálu postavit co nejvyšší věž.
• Lano poslepu - Děti měly za úkol spolupracovat a dostat se na konec ležícího lana poslepu.
• Stahovací kruh - Děti  měly za úkol vymyslet strategii, aby se jich vlezlo co nejvíce do kruhu z lana, který se postupně zmenšoval.
• Osma - Děti ve skupině vyvažovaly míček na horolezecké osmě pomocí lanek. Na osmě byl míček, který nesměl spadnout. Musely zdolat určenou trasu.
• Přetahování - Přetahování s lanem.
• Svázaní - Celá skupina dětí byla svázána dohromady a musely zdolat určenou trasu.
• Luk a šíp - Děti střílely na zavěšený terč pomocí luku a šípu.
• Kopcový fotbal - Děti  měly za úkol vykopat míč do prudkého kopce. Střídaly se po kopnutí.

V polovině proběhla pauza na svačinu, poté další minihry a pokračovalo se dál:
• Slepičinec - Cílem bylo navzájem si hodit pískací slepici a nakonec ji trefit do kbelíku.
• Zem je láva - Děti měly 6 podložek a jejich úkol byl dostat se pomocí nich co nejdál za určený čas.

• Přemotávání - Děti dostaly lano a jejich úkol byl namotat lano na jednoho ze skupiny a poté přemotat na dalšího v co nejkratším čase.
• Házení diskem - Děti měly za úkol vhodit disk do nachystaných terčů různých velikostí. Čím dál a čím menší byl terč, tím více bodů.
• Skalní golf -  Děti měly za úkol připravenou holí dopravit golfový míček do jamky přes dráhu plnou nástrah. Střídaly se po odpalu.
• Gymball -  Děti měly za úkol proskákat slalom ve formě štafetového závodu.
• Klávesnice -  Děti měly za úkol vyťukat číselný kód v co nejkratším čase.
• Cornholl - Hod pískovým pytlíkem do dřevěné díry.
• Stavění kelímků -  Děti měly za úkol postavit co nejvyšší věž z kelímků.
Celá akce se nesla v duchu vědátorů a přichystaná stanoviště měla za úkol vyškolit děti, aby mohly nastoupit do řad vědců.
Na konci dostaly vědátorský diplom a sladkou odměnu.

Projektový denProjektový denProjektový denProjektový denProjektový denProjektový den

Datum vložení: 3. 6. 2021 10:57
Datum poslední aktualizace: 3. 6. 2021 17:27