SNAG GOLF DAY

SNAG

GOLFOVÝ DEN

Ve dnech 10. – 12. 1. 2022 se žáci 1. až 9. tříd MŠ a ZŠ Údolí Desné v rámci hodin tělesné výchovy bavili SNAG golfem. Pod vedením Bc. Martina Hufa dělali své první (snag)golfové krůčky.

Marti Huf je profesionální golfový trenér, má obrovské zkušenosti jako aktivní hráč i jako trenér, v golfovém prostředí se pohybuje již od roku 2007, kdy si golf zamiloval. Jeho láska k tomuto sportu se promítla i do ukázkových hodin golfu v naší škole, kde s trpělivostí, pochopením a nadšením dětem vysvětloval, jak správně držet hůl, jak se trefit do míčku a jak trefit terč, který ve snag golfu simuluje golfovou jamku. Jak hrát a mít ze hry radost.

To vše si žáci vyzkoušeli - patování i odpaly na delší vzdálenost, soutěžili proti sobě v týmech, ale i každý sám za sebe, někteří si dokonce vysoutěžili opravdový golfový míček. Bylo krásné pozorovat, jak každičký úspěch v podobě trefení terče kouzlil dětem úsměvy na tváři. Pro mnohé žáky to byla první zkušenost s golfem vůbec a šlo jim to úžasně. Své dovednosti oprášili ti, kteří zkušenost s golfem měli již z předchozích ukázkových hodin nebo z kroužku, který škola v uplynulých letech nabízela, a měl obrovský úspěch. SNAG se v nabídce kroužků školy od února opět objeví a děti se tak golfem budou moct bavit dál.

Golf je krásný, ale technicky velmi náročný sport, a člověk musí na golfovém hřišti strávit spousty času, než pronikne do tajů této hry. SNAG (Starting New At Golf) je výukový program, který hravou formou učí základy golfové hry. Je snadno pochopitelný a naučitelný i pro menší děti, a díky své jednoduchosti a lehkosti přináší zábavu a zažívání úspěchu od první chvíle hry. Využívá řadu barevných výukových a herních pomůcek, které jsou pro děti lákavé a pobízí je k hravosti. V kombinaci s instruktorem, který děti nadchne a namotivuje, je SNAG zábavnou činností, u které se děti zasmějí, pobaví, zasoutěží si, zasportují a mnohému se naučí, než se vydají do opravdového velkého světa golfu.

Strávili jsme tři dny plné Snag golfu. Bylo to milé, krásné, zábavné a velmi přínosné. Martinovi Hufovi patří velké poděkování, děti již netrpělivě očekávají začátek golfového kroužku a nejvíce se těší na přechod z tělocvičny na odpaliště v Golf Club Rapotín

Více fotografií najdete ve fotogalerii :-)

SNAG

sněžení 2 °C -2 °C