Pasování prvňáčků

Slavnostní šerpy prvňáčků

V úterý 16.11.2021 v 16.00 hodin proběhlo v KKC Rapotín tradiční pasování žáků 1. tříd na školáky.

V úterý 16. listopadu nastal pro naše prvňáčky dlouho očekávaný den. Den, kdy byli slavnostně pasováni na školáky naší ZŠ a MŠ Údolí Desné. Vyšňořené  děti, jejich hrdí rodiče, paní učitelky, paní ředitelka i páni starostové a představitelé obcí Rapotín, Petrov a Sobotín společně prožili nezapomenutelné slavnostní odpoledne v sále KKC Rapotín. A stálo to za to! Nejprve děti předvedly svá pečlivě připravovaná vystoupení, kde se tančilo, zpívalo, recitovalo a dokonce nad podiem proletěl i slavný Superman! Poté již následovalo samotné pasování. Malí školáci statečně nastavili rameno, aby jim na něj páni starostové mohli po rytířsku poklepat velkým mečem. Odměnou za jejich odvahu jim byla krásná šerpa předaná p. ředitelkou, Slabikář a taška s dárečky od SRÚDu. Obě třídy prvňáčků dostaly také svého třídního maskota – slona a tygříka, kteří je budou provázet po celou školní docházku. Nakonec ještě nezbytné společné foto a na závěr přípitek dětským šampaňským s přáním samých jedniček a hlavně zdraví!

Tak hodně štěstí, naši milí prvňáčci!

Irena Kocůrková

(Více ve fotogalerii ZŠ Rapotín)

dnes, pátek 29. 3. 2024
oblačno 13 °C 3 °C