OÁZA s AJ

Projektové dny OÁZA s AJ ve dnech 16.-17.5.2022. Text napsal Lukáš Kubíček z 5.A.

Jazykový kurz

Dne 16.5. v 8.15 hodin jsme s naší paní učitelkou Ivou Kvapilíkovou odjeli školním autobusem pro sobotínské páťáky a potom do penzionu Oáza v Loučné nad Desnou, kde jsme měli anglický kurz.
Po příjezdu jsme šli na pokoj, kde jsme si vybalili věci. Pokoj jsem měl s Tomášem Stratilem a Martinem Smetanou.
Dopoledne jsme se rozdělili do dvou týmů. My jsme se jmenovali Shrek town a druhý tým Timirsko.
Děti ze Shrek townu šly s Lucy na výtvarnou výchovu, kde vyráběly vlajky a pasy. Děti z Timirska procvičovaly angličtinu s lektorem Ryanem. Pak jsme se prohodili.
Hodinu před obědem jsme šli ven, kde jsme hráli anglickou hru s míčem. Oběd byl ve dvanáct hodin a byla svíčková.
Odpoledne jsme měli čtyřicet pět minut pauzu, potom byl další program.
Děti z Timirska šly na výtvarnou výchovu vyrábět podivný dům a děti ze Shrek townu procvičovaly v angličtině státy a jejich zajímavosti (typické jídlo, památky a hlavní město).
V šestnáct hodin jsme šli opět ven, kde jsme hledali státy a jejich typická jídla a památky. V 18.15 byla večeře a měli jsme špagety.
Večer byl společný program v klubovně, kde jsme hráli hru, že si každý tým vybral, jestli chce hádat hlavní město, prezidenty nebo třeba písničky. Pak jsme točili na kole štěstí, kde mohlo padnout malování nebo předvádění (pantomima) a každý tým to měl uhodnout.
Potom jsme šli na pokoj připravit se na osprchování.
Ve 21:30 už jsme museli ležet, protože byla večerka.
V osm hodin byla snídaně, měli jsme rohlík se šunkou. Po snídani jsme šli na program, kde jsme hráli hru, že ten, kdo správně a rychle odpověděl, mohl si vybrat házení na koš, střílení do lahví, kuželky nebo hru, kdy jsme ze sebe museli setřepat kolíčky - krokodýly. Počasí nám nepřálo a proto jsme nemohli jít ven.
Potom všichni dostali diplom, že jsme se naučili anglicky a nejlepší čtyři dostali hrnek za to, že se snažili a za pomoc.
Ve dvanáct hodin jsme šli na oběd, byl smažený vepřový řízek s kaší.
Z Oázy do naší školy jsme odjížděli ve 12.45.
Na anglickém kurzu se mi líbilo, protože jsem se vyspal a byly povedené programy.                        Lukáš Kubíček, 5.A

oblačno 10 °C 0 °C
pondělí 29. 4. zataženo 19/10 °C