SONS - Den otevřených dveří

Dne 9. listopadu jsme s žáky 4. a 5. ročníku navštívili organizaci SONS (Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR), která ve spolupráci s TyfloCentrem o.p.s. pořádala den otevřených dveří. Děti si vyzkoušely, jak člověk vidí s různými vadami zraku pomocí simulačních brýlí, s klapkou na očích chůzi s bílou holí a také zavázat tkaničky či pověsit oblečení na věšák. Žáci se seznámili s kompenzačními pomůckami, které nevidomým či slabozrakým lidem usnadňují život, např. ozvučený mobilní telefon a teploměr, indikátor barev, čtečka apod. Děti si zahrály různé stolní hry (Člověče, nezlob se, skládačky tvarů a poté si vyzkoušely hru zvanou showdown neboli aplikovaný stolní tenis pro zrakově postižené.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii.

Datum vložení: 14. 11. 2022 12:22
Datum poslední aktualizace: 14. 11. 2022 12:24